DOLAR
19,4032
EURO
21,2751
ALTIN
1.252,26
BIST
5.012,34
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara
Az Bulutlu
19°C
Ankara
19°C
Az Bulutlu
Pazartesi Az Bulutlu
21°C
Salı Hafif Yağmurlu
18°C
Çarşamba Az Bulutlu
19°C
Perşembe Çok Bulutlu
18°C

Kaş’ta kapalı pazar yeri ve bisiklet yolu hizmete açıldı

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI TABİAT VARLIKLARINI KORUMA GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN KATKILARIYLA KAŞ BELEDİYESİNCE KINIK MAHALLESİ’NDE YAPILAN KAPALI PAZAR YERİ, OTOPARKI VE BİSİKLET YOLU HİZMETE SUNULDU.

Kaş’ta kapalı pazar yeri ve bisiklet yolu hizmete açıldı
12.06.2021
A+
A-

C¸evre ve S¸ehircilik Bakanlıgˆı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Mu¨du¨rlu¨gˆu¨’nu¨n katkılarıyla Kas¸ Belediyesince Kınık Mahallesi’nde yapılan kapalı pazar yeri, otoparkı ve bisiklet yolu hizmete sunuldu.

Kas¸ Belediye Bas¸kanı Mutlu Ulutas¸, to¨rende yaptıgˆı konus¸mada, hizmetleri daha da ileri go¨tu¨rmeye, Kas¸’ı, bo¨lgeyi daha da gelis¸tirmeye devam edeceklerini so¨yledi.

I·lc¸ede ve mahallelerde devam eden ve planlanan projeleri anlatan Bas¸kan Mutlu Ulutas¸, “Eski otogar alanı ile ilgili bir proje hazırladık. Hems¸erilerimizle yakın zamanda o projeyi paylas¸acagˆız. Projeyle ilgili C¸evre ve S¸ehircilik Bakanımız her tu¨rlu¨ destegˆi vermeye hazır oldugˆunu belirtti. I·ns¸allah Kas¸’ımıza da gu¨zel bir pazar yeri, 3 katlı otopark, yani bir yas¸am alanı kavus¸turacagˆız.” dedi.

Kas¸’ın her noktasında c¸alıs¸malara devam ettiklerini aktaran Bas¸kan Ulutas¸, Ova Mahallesi’ne yeni bir poliklinik kazandıracaklarını, Kalkan’da pazar yeri ve du¨gˆu¨n salonuyla ilgili proje yu¨ru¨ttu¨klerini, bisiklet yolu projesinin ise Xanthos ve Patara Antik Kenti’ni birbirine bagˆlayacagˆını dile getirdi.

AK Parti I·l Bas¸kanı I·brahim Ethem Tas¸ da “Biz projelerimizle yapmıs¸ oldugˆumuz hizmetlerle eserlerle konus¸uyoruz. 2 yıldır Mutlu Ulutas¸ bas¸kanla birlikte Kas¸’ın her mahallesinde, her sokagˆında c¸alıs¸ma var, hizmetler yapılıyor. Biz hu¨ku¨met olarak, Cumhur ittifakıyla birlikte iktidar olarak, Antalya’mıza, hems¸ehrilerimize hizmet etmeye, hizmetkâr olmaya devam edecegˆiz. Verdigˆimiz tu¨m so¨zleri tutacagˆız.” diye konus¸tu.

C¸evre ve S¸ehircilik Bakanlıgˆı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Mu¨du¨ru¨ Mehmet Ali Kahraman ise “Kas¸, Akdeniz ve tu¨m du¨nya ic¸in c¸ok o¨nemli bir koruma alanı. Kas¸, Kekova ve Kalkan gu¨zergahında yaklas¸ık 28 kilometrelik ilave bisiklet yolu hattımız bulunmakta. O¨nu¨mu¨zdeki yıllarda da buna destek vermeye c¸alıs¸acagˆız. Buradaki gu¨zergahımız o¨nce 5 kilometre, sonra 8 kilometreye kadar c¸ıkacak, 2 antik s¸ehrin arasında yer alacak. C¸ok turistik bir gu¨zergah olacagˆını du¨s¸u¨nu¨yoruz. Bundan sonraki su¨rec¸lerde yeni projeleri sizlerle paylas¸ıp sonuc¸landırmak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Konus¸maların ardından kapalı pazar yeri ve otoparkın ac¸ılıs¸ kurdelesi protokol u¨yelerince kesildi.Projeyle belirlenen 9 bin 500 metrekarelik alanda, asansör, wc, güvenlik noktası, kapalı pazar yeri ve araç otoparkı yer aldı.

O¨te yandan, Kas¸ Belediyesi’nce hayata gec¸irilen Ova – Kınık Bisiklet Yolu projesi hizmete ac¸ıldı. Proje kapsamında Ova ile Kınık Mahallesi arasında bisiklet, yu¨ru¨yu¨s¸ ve arac¸ yolu s¸eklinde du¨zenlenen 5 kilometrelik yolun, 1 buc¸uk kilometrelik ilk etabı hizmete girdi. Ac¸ılıs¸a katılan protokol u¨yeleri, kurdele kesimi sonrası so¨z konusu yolda bisiklete bindi.

Pandemi kurallarına uygun yapılan ac¸ılıs¸ to¨renlerine, AK Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, AK Parti Antalya Milletvekilleri I·brahim Aydın, Kemal C¸elik, Atay Uslu ve Mustafa Ko¨se, C¸evre ve S¸ehircilik Bakanlıgˆı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Mu¨du¨ru¨ Mehmet Ali Kahraman, Kas¸ Kaymakamı S¸aban Arda Yazıcı, Belediye Bas¸kanı Mutlu Ulutas¸, Cumhuriyet Bas¸savcısı Tufan Çaldıran, siyasi partilerin ilc¸e bas¸kanları, sivil toplum kurulus¸larının temsilcileri, koms¸u ilc¸e bas¸kanları, mahalle muhtarları, belediye meclis u¨yeleri katıldı.