DOLAR
19,4032
EURO
21,2751
ALTIN
1.252,26
BIST
5.012,34
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara
Az Bulutlu
22°C
Ankara
22°C
Az Bulutlu
Salı Yağmurlu
18°C
Çarşamba Az Bulutlu
20°C
Perşembe Hafif Yağmurlu
17°C
Cuma Az Bulutlu
19°C

Ünye’deki konkasör şantiyesi açılışa hazırlanıyor

BELEDİYE BAŞKANI HÜSEYİN TAVLI, BÖLGEDEKİ ÇALIŞMALARI İNCELEMESİ SIRASINDA YAPTIĞI AÇIKLAMADA, İLÇENİN YOL, ALTYAPI VE ÜSTYAPI YATIRIMLARI ANLAMINDA GELECEĞİNİ ŞEKİLLENDİRDİKLERİNİ BELİRTEREK, İLÇE MERKEZİ VE KIRSAL BÖLGELERDEKİ YOL, ŞANTİYENİN ALTYAPI VE ÜSTYAPI SORUNLARINA NEŞTER VURACAĞINI BELİRTTİ. UZUN YILLAR BÖLGEDE HİZMET VERECEK OLAN KONKASÖR ŞANTİYESİNDE KURULUM ÇALIŞMALARINDA SONE GELİNDİĞİNE DİKKAT ÇEKEN BAŞKAN TAVLI, BURADA YAPILACAK OLAN YOL YATIRIMLARI İLE BELEDİYENİN SORUMLU OLDUĞU ALANLARDA ALT VE ÜSTYAPI KALİTESİNİN ARTACAĞINI KAYDETTİ. ÜNYE BELEDİYE BAŞKANI HÜZEYİN TAVLI (ORTADA), “BU TESİS ÜNYE BELEDİYEMİZİN SORUMLU OLDUĞU ALANLARDA YOL, ALTYAPI VE ÜSTYAPI KALİTESİNİN ARTTIRILMASI İÇİN ÇOK KIYMET ARZ ETMEKTE. TESİSTE, YOL YATIRIMLARIYLA BİRLİKTE ALTYAPI VE ÜSTYAPI YATIRIMLARI İÇİN DAHA AZ MALİYETTE BETON VE BETON HAMMADDESİ ÜRETİLECEK. TESİS HİZMETE GEÇTİĞİNDE YATIRIMLAR ANLAMINDA İKİ KAT DAHA FAZLA HİZMET ÜRETME KABİLİYETİNE KAVUŞMUŞ OLACAĞIZ. BU TESİSİMİZİ ÜNYE’MİZE KAZANDIRIRKEN HALİ HAZIRDA BULUNAN BETON SANTRALİMİZİ DE BURAYA TAŞIYARAK, YENİ ALDIĞIMIZ İŞ MAKİNALARI, TRANSMİKSERLER, BETON POMPASI, MOBİL MİKSER GİBİ ARAÇLARLA DAHA İŞLEVSEL HALE GETİRDİK. TOPLAMDA 20 MİLYON LİRAYI AŞAN BİR YATIRIMLA DONATTIĞIMIZ TESİSİMİZ, 35 MİLYON LİRANIN ÜZERİNDE Kİ DEĞERİ İLE ÜNYE’MİZE UZUN YILLAR HİZMET EDECEK” DEDİ.

Ünye’deki konkasör şantiyesi açılışa hazırlanıyor
10.06.2021
A+
A-

Ordu’nun Ünye Belediyesi tarafından kurulan ve ilçede yol yatırımlarında önemli bir rol oynayacak olan konkasör şantiyesi açılışa hazırlanıyor.

Belediyenin, Killik Mahallesi sınırlarında kurduğu ve ilçede yol yatırımlarında çağ atlatacak olan konkasör şantiyesi açılışa hazırlanıyor. Temmuz ayının ilk haftasında gerçekleştirilecek olan şantiye, bölgedeki alt ve üstyapı sorunlarına çözüme kavuşturacak ve bölgede uzun yıllar hizmet verecek.

Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, bölgedeki çalışmaları incelemesi sırasında yaptığı açıklamada, ilçenin yol, altyapı ve üstyapı yatırımları anlamında geleceğini şekillendirdiklerini belirterek, ilçe merkezi ve kırsal bölgelerdeki yol, şantiyenin altyapı ve üstyapı sorunlarına neşter vuracağını belirtti. Uzun yıllar bölgede hizmet verecek olan konkasör şantiyesinde kurulum çalışmalarında sone gelindiğine dikkat çeken Başkan Tavlı, burada yapılacak olan yol yatırımları ile belediyenin sorumlu olduğu alanlarda alt ve üstyapı kalitesinin artacağını kaydetti. Başkan Tavlı, “Bu tesis Ünye Belediyemizin sorumlu olduğu alanlarda yol, altyapı ve üstyapı kalitesinin arttırılması için çok kıymet arz etmekte. Tesiste, yol yatırımlarıyla birlikte altyapı ve üstyapı yatırımları için daha az maliyette beton ve beton hammaddesi üretilecek. Tesis hizmete geçtiğinde yatırımlar anlamında iki kat daha fazla hizmet üretme kabiliyetine kavuşmuş olacağız. Bu tesisimizi Ünye’mize kazandırırken hali hazırda bulunan beton santralimizi de buraya taşıyarak, yeni aldığımız iş makinaları, transmikserler, beton pompası, mobil mikser gibi araçlarla daha işlevsel hale getirdik. Toplamda 20 milyon lirayı aşan bir yatırımla donattığımız tesisimiz, 35 milyon liranın üzerinde ki değeri ile Ünye’mize uzun yıllar hizmet edecek” dedi.

“Tesis stratejik bir noktada yer alıyor, 10 yıllık hammadde ihtiyacımızı karşılayacak”

Konkasör şantiyesi ile beton santralinin stratejik bir noktada yer aldığını belirten Başkan Tavlı, “Tesis alanımız altyapı çalışmaları başlayan organize sanayi bölgemize bir kilometre uzaklıkta. Öte yandan Hızarbaşıgünlük Mahallesi üzerinden yeni açtığımız yol ile İnkur, Fatih, Yeşilkent, Yenikent, Tekkiraz gibi iç mahallelerimize bağlanan Akkuş-Niksar yoluna 3 buçuk kilometre mesafede yer alıyor. Bu açıdan da konumu itibariyle yıllık bazda hem zaman hem de maddi tasarruf sağlayacak bir konumda yer alıyor. Yeni tesis alanı hammadde açısından zengin bir bölge olduğundan yol, altyapı ve üstyapı yatırımları anlamında hammadde niteliği açısından en az 10 yıllık ihtiyacımızı karşılayacak” şeklinde konuştu.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, tesisin kurulum çalışmalarında sona gelindiğini ve buranın açılışına AK Parti Genel Başkanvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un da katılım sağlayacağını belirterek, “Temmuz ayının ilk haftasında AK Parti Genel Başkanvekilimiz, Prof. Dr. Sn. Numan Kurtulmuş, milletvekillerimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Dr. Mehmet Hilmi Güler ve devlet büyüklerimizin katılımıyla tesisin açılışını gerçekleştireceğiz. Bu tesis Ünye’mizin başta yol olmak üzere altyapı ve üstyapı yatırımları anlamında geleceğini şekillendirecek” ifadelerine yer verdi.