DOLAR
19,4032
EURO
21,2751
ALTIN
1.252,26
BIST
5.012,34
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara
Az Bulutlu
20°C
Ankara
20°C
Az Bulutlu
Perşembe Yağmurlu
20°C
Cuma Çok Bulutlu
17°C
Cumartesi Az Bulutlu
21°C
Pazar Az Bulutlu
23°C

Vatandaşlar şikayet etti, Bağlar Belediyesi çöp evi temizledi

VATANDAŞLAR ŞİKAYET ETTİ, BAĞLAR BELEDİYESİ ÇÖP EVİ TEMİZLEDİ 5 NİSAN MAHALLESİ’NDE YAŞLI BİR KADININ TEK BAŞINA YAŞADIĞI VE ÇÖP YIĞINI HALİNE GELEREK ÇEVREYE YAYDIĞI KÖTÜ KOKULAR YÜZÜNDEN VATANDAŞLARIN ŞİKAYETİNE KONU OLAN EV BAĞLAR BELEDİYE BAŞKANI HÜSEYİN BEYOĞLU’NUN TALİMATIYLA TEMİZLENEREK KÖTÜ TABLODAN ARINDIRILDI. ÇEVREDE YAŞAYAN VATANDAŞLAR, GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİNİN ORTADAN KALDIRILMASI NEDENİYLE BELEDİYE EKİPLERİNE TEŞEKKÜR ETTİ. 15 TON ÇÖP TOPLANARAK GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİNE SON VERİLDİ BAĞLAR BELEDİYESİ, SAĞLIKLI BİR ÇEVRE VE STERİL KOŞULLARININ SAĞLANMASI İÇİN İLÇEDEKİ TEMİZLİK FAALİYETLERİNİ SÜRDÜREREK ŞİKAYET KONUSU OLAN YAPILARDAKİ GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİNİ DE ORTADAN KALDIRIYOR. 5 NİSAN MAHALLESİ 831.SOKAKTA BULUNAN HARABE YAPININ ÇÖP YIĞININA GELEREK YAYDIĞI KÖTÜ KOKU VE GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİ NEDENİYLE KENDİLERİNİ RAHATSIZ ETTİĞİNİ BELİRTEN VATANDAŞLAR, MAHALLEYE ZİYARETTE BULUNAN BAĞLAR BELEDİYE BAŞKANI HÜSEYİN BEYOĞLI’NA DURUMU BİLDİRDİ. BAŞKAN BEYOĞLU, YAŞLI BİR KADININ TEK BAŞINA YAŞADIĞI EVİN TEMİZLENEREK STERİL HALE GETİRİLMESİ İÇİN TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİNE TALİMAT VERDİ. YAPININ İÇERİSİNİ TEMİZLEMEK İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATAN EKİPLERİN ÇALIŞMASIYLA 15 TON ÇÖP TOPLANARAK İMHA EDİLMEK ÜZERE KALDIRILDI. YAPILAN ÇALIŞMA SIRASINDA EVİN İÇLER ACISI TABLOSU GÖZLER ÖNÜNE SERİLDİ. UZUN SÜREDİR BURADA ÇÖPLERİN TOPLANDIĞI, ZAMANLA ÇÖP YIĞININA DÖNÜŞTÜĞÜ GÖZLENDİ. VATANDAŞLAR KÖTÜ TABLONUN ORTADAN KALDIRILMASINDAN SONRA NEFES ALDI BELEDİYENİN KISA SÜREDE GERÇEKLEŞTİRDİĞİ ÇALIŞMALARLA RAHATSIZLIK YARATAN GÖRÜNTÜNÜN ORTADAN KALDIRILMASI MAHALLE SAKİNLERİNİ SEVİNDİRDİ. KOKUDAN DOLAYI ZOR GÜNLER YAŞADIKLARINI BELİRTEN VATANDAŞLAR,”HEM ÇEVRE KİRLİLİĞİ HEM DE HASTALIK RİSKİ OLUŞTURUYORDU. EVİN TEMİZLENMESİNDEN SONRA HEPİMİZ NEFES ALDIK. BU KONUDA PRATİK BELEDİYECİLİK ORTAYA KOYAN BAĞLAR BELEDİYE BAŞKANIMIZ HÜSEYİN BEYOĞLU VE TEMİZLİK EKİPLERİNE TEŞEKKÜR EDİYORUZ.” İFADELERİNİ KULLANDILAR.

Vatandaşlar şikayet etti, Bağlar Belediyesi çöp evi temizledi
25.06.2021
A+
A-

5 Nisan Mahallesi’nde yaşlı bir kadının tek başına yaşadığı ve çöp yığını haline gelerek çevreye yaydığı kötü kokular yüzünden vatandaşların şikayetine konu olan ev Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun talimatıyla temizlenerek kötü tablodan arındırıldı. Çevrede yaşayan vatandaşlar, görüntü kirliliğinin ortadan kaldırılması nedeniyle belediye ekiplerine teşekkür etti.

Bağlar Belediyesi, sağlıklı bir çevre ve steril koşullarının sağlanması için ilçedeki temizlik faaliyetlerini sürdürerek şikayet konusu olan yapılardaki görüntü kirliliğini de ortadan kaldırıyor. 5 Nisan Mahallesi 831.sokakta bulunan harabe yapının çöp yığınına gelerek yaydığı kötü koku ve görüntü kirliliği nedeniyle kendilerini rahatsız ettiğini belirten vatandaşlar, mahalleye ziyarette bulunan Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlı’na durumu bildirdi. Başkan Beyoğlu, yaşlı bir kadının tek başına yaşadığı evin temizlenerek steril hale getirilmesi için Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerine talimat verdi. Yapının içerisini temizlemek için çalışma başlatan ekiplerin çalışmasıyla 15 ton çöp toplanarak imha edilmek üzere kaldırıldı. Yapılan çalışma sırasında evin içler acısı tablosu gözler önüne serildi. Uzun süredir burada çöplerin toplandığı, zamanla çöp yığınına dönüştüğü gözlendi.

Vatandaşlar kötü tablonun ortadan kaldırılmasından sonra nefes aldı

Belediyenin kısa sürede gerçekleştirdiği çalışmalarla rahatsızlık oluşturan görüntünün ortadan kaldırılması mahalle sakinlerini sevindirdi. Kokudan dolayı zor günler yaşadıklarını belirten vatandaşlar, ”Hem çevre kirliliği hem de hastalık riski oluşturuyordu. Evin temizlenmesinden sonra hepimiz nefes aldık. Bu konuda pratik belediyecilik ortaya koyan Bağlar Belediye Başkanımız Hüseyin Beyoğlu ve temizlik ekiplerine teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.